Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024
ΑρχικήNewsSerie A: Η Αταλάντα υποτίμησε την Τορίνο και το... πλήρωσε

Serie A: Η Αταλάντα υποτίμησε την Τορίνο και το… πλήρωσε

H Aταλάντα προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο 20λεπτο επί της Τορίνο, πίστεψε ότι το ματς τελείωσε και τελικά το «πλήρωσε», καθώς η «γκρανάτα» κατάφερε να πάρει έναν «χρυσό», έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς βαθμό (3-3), στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Serie A.Η ομάδα του Μπέργκαμο προηγήθηκε στο 14΄ με τον Ίλισιτς, στο 19΄ ο Γκόσενς έκανε το 2-0 και στο 21΄ ο Μουριέλ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Οι γηπεδούχοι »«κατέβασαν ταχύτητα», με αποτέλεσμα η Τορίνο να μειώσει σε 3-2 πριν κλείσει το πρώτο 45λεπτο, με τα γκολ των Μπελότι (42΄ μετά από χαμένο πέναλτι του ίδιου) και  Μπρέμερ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 84΄ ο Μπονατσόλι, τρία λεπτά μετ’ά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Η Σπέτσια πήρε σημαντική νίκη στην έδρα της Σασουόλο με 2-1, παρότι βρέθηκε να χάνει στο 25΄ από τοπ γκολ του Καπούτο. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 39΄ με τον Έρλικ και στο 78΄ με τον Γκιασί «δραπέτευσαν» με το σπουδαίο «διπλό» από την Ρέτζιο Εμίλια. Ο Κυριακόπουλος έμεινε στον πάγκο της Σασουόλο σε όλο το ματς.