Τρίτη, 4 Οκτωβρίου, 2022
ΑρχικήΕπικαιρότηταΗ κλήρωση της 3ης και 4ης φάσης στο Κύπελλο Ελλάδας

Η κλήρωση της 3ης και 4ης φάσης στο Κύπελλο Ελλάδας

Πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας στο Πάρκο Γουδή οι κληρώσεις της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2022-23, στις οποίες λαμβάνουν μέρος και οι ομάδες της Superleague 2.


Οι κληρώσεις ανέδειξαν τα ακόλουθα ζευγάρια:

3η φάση

Προκρίνονται άνευ αγώνος

  • Α. Ο νικητής του αγώνα Παμβουπρασιακός-Πανελευσινιακός
  • Β. Ο νικητής του αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλαμνίου
  • Γ. ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας

Τα ζευγάρια

  • 1. Τηλυκράτης Λευκάδας – ΠΑΕ ΟΦ Ιεράπετρας
  • 2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός/ΠΟ Αλεξανδρούπολης
  • 3. ΠΑΕ Βέροια – ΠΑΕ Κισσαμικός
  • 4. ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΕ Νίκη Βόλου
  • 5. ΠΑΕ Μακεδονικός – ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας
  • 6. (Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα
  • 7. Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας
  • 8. Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης Τρικάλων – ΠΑΕ Παναχαϊκή
  • 9. ΠΑΕ Καλαμάτα – ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία
  • 10. ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΕ Κηφισιά
  • 11. ΠΑΕ Διαγόρας – ΠΑΕ Απόλλων Πόντου
  • 12. ΠΑΕ Αιγάλεω – ΠΑΕ Πανσερραϊκός
  • 13. ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΠΑΕ Επισκοπή
  • 14. Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελασσόνα
  • 15. Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς – ΠΑΕ Athens Kallithea FC
  • 16. Ιωνικός Ιωνίας – ΑΕΡ Αφάντου/Διαγόρας Βραχνέικων
  • 17. ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας – ΠΑΕ Εργοτέλης

4η φάση

  • Τηλυκράτης/ΟΦ Ιεράπετρας – ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης/ΠΑΕ Κηφισιά 
  • ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας – ΠΑΕ Βέροια/ΠΑΕ Κισσαμικός
  • Μακεδονικός/ΠΑΕ  Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΕ Διαγόρας/ΠΑΕ Απόλλων Πόντου
  • ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας/ΠΑΕ Εργοτέλης – (Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς -Καλλιθέα)
  • ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής/ΠΑΕ Νίκη Βόλου – ΑΟ Αγίου Νικολάου/ΠΑΕ Επισκοπή
  • (Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελλασσόνα) – ΠΑΟΚ Κρηστώνης/ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται άνευ αγώνα

  • Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης – Παναχαϊκή
  • (Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα
  • ΠΑΕ Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
  • Ιωνικός Ιωνίας/ΑΕΡ Αφάντου -Διαγόρας Βραχνέικων
  • Παμβουπρασιακός – Πανελευσινιακός
  • ΠΑΕ Καλαμάτα-ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία
  • Αστέρας Πετριτή – Απόλλων Παραλιμνίου
  • Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας

Πηγή: https://www.naftemporiki.gr/story/1907126/i-klirosi-tis-3is-kai-4is-fasis-sto-kupello-elladas

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
- Advertisment -

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΣΧΟΛΙΑ